Встановлення безкоштовних лічильників

Нещодавно до нас звернувся відвідувач з цікавим питанням, який наразі, під час енергетичної кризи в Україні та постійно зростаючих тарифів на комунальні послуги, є головно актуальним.

Це спонукало нас на створення відповідної рубрики в блозі, в якій ми й будемо з певною періодичністю публікувати найцікавіші питання відвідувачів сервісу і наші відповіді на них.

Отже питання (мовою оригінала):

Согласно каких нормативных актов можно бесплатно поставить газовый и тепловой счетчики в квартиру? Какая есть госпрограмма по энергосбережению, утеплению многоэтажек? – Не знаем, как начать и как добиться этого. Спасибо

Наша відповідь:

Встановлення газового лічильника безкоштовно

Порядок встановлення газового лічильника безкоштовно передбачено Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». А саме, статтею 2 цього Закону, згідно якої постачання природного  газу  здійснюється  за  умови  його комерційного обліку (за допомогою лічильника):

     1) для  населення,  що  проживає  у  квартирах  та  приватних будинках, у яких природний газ використовується:

  • комплексно, у тому числі для опалення, – з 1 січня 2012 року;
  • для підігріву води та приготування їжі – з 1 січня 2016 року;
  • тільки для приготування їжі – з 1 січня 2018 року;

     2) для інших споживачів – з 1 липня 2011 року.

Та статтею 3 того ж Закону, відповідно до якої Фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

  • коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;
  • коштів відповідного бюджету;
  • інших джерел, не заборонених законодавством.

Фінансування ж робіт з оснащення вузлами обліку природного газу фізичних осіб – підприємців та  юридичних осіб здійснюється, згідно частини другої статті 3 Закону, відповідно за рахунок:

  • коштів фізичних осіб – підприємців, які відповідно до договору користуються послугами з газопостачання для провадження підприємницької діяльності;
  • коштів юридичних осіб,    які   відповідно   до   договору користуються послугами з газопостачання.

Взагалі, Закон не величкий, тому можна самостійно ознайомитись з його змістом в першоджерелі.

Встановлення теплового лічильника безкоштовно

Щодо встановлення теплового лічильника безкоштовно, то державної програми насправді не існує, за виключенням деяких обіцянок мерів деяких обласних центрів.

Тому рекомендуємо ознайомитись з наступними нормативними актами:

Державна програма з енергозбереження

На виконання протокольного доручення Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка від 30.06.2015 № 27131/0/1-15 за результатами селекторної наради від 26.06.2015 року з питань виконання заходів з енергоефективності рішенням Київської обласної ради від 30.07.2015 № 972-50-VI внесені зміни до Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Київської області на 2015-2016 роки, а саме: передбачено 500,0 тисяч гривень з обласного бюджету на 2015 рік на наступні відшкодування (при умові проживання та впровадження енергоефективного заходу на території області):

– 10 відсотків суми кредиту на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу), але не більш як 3000 гривень за одним кредитним договором;

– 15 відсотків суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, але не більш як 7000 гривень за одним кредитним договором.

Детальніше можна ознайомитись з Державною цільовою економічною програмою енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 року № 243, знов ж таки на прикладі Києва і Київської області.

Прокоментуйте, будь ласка, статтю! Зазначте Ваші зауваження щодо теми публікації. Ваша думка надзвичайно важлива для інших читачів нашого блогу, а особливо для авторів, щоби знати вподобання гостей нашого блогу! Дякуємо всім, хто бере участь в коментуванні наших статей. Будьте першим, хто висловить думку з цього приводу!

Подібні записи:

Залишити відповідь