Протидія зупиненню виробництва

Подія:

  • Позапланова перевірка ТОВ «НПП Електротепломаш» Держекоінспекцією.

Наслідок:

  • Виявлення фактів порушення вимог природоохоронного законодавства; позов Держекоінспекції в суд про повне зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг.

Ризик:

  • Повне зупинення виробничого циклу підприємства, заборона продажу продукції – прямий збиток за час простою підприємства у вигляді не отриманого доходу.

Завдання:

  • Позбавити підприємство зазначеного ризику.

Рішення:

  • Скасування наслідків позапланової перевірки Держекоінспекцією.

Вигода:

  • понад 1 млн. доларів США – дохід підприємства, оскільки його діяльність НЕ було зупинено.

Результат:

  • позапланову перевірку Держекоінспекції визнано протиправною;
  • позов Держекоінспекції відхилено;
  • повне зупинення виробничого циклу підприємства, заборона продажу продукції НЕ відбулись.

Детальніше (з доказами).

25 жовтня 2018 року Державна екологічна інспекція у Дніпропетровській області (Держекоінспекція) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «НПП Електротепломаш», в якому просила:

повністю зупинити виробництво (виготовлення), реалізацію продукції, виконання робіт, надання послуг, яка пов’язана із здійсненням виробничої діяльності з виробництва парових котлів, електрокотлів, електроводонагрівачів, електропарогенераторів без проектної документації з розділом ОВНС та без висновку з оцінки впливу на довкілля Товариством з обмеженою відповідальністю «НПП Електротепломаш».

Підставою такого позову Держекоінспекції стали нібито факти порушення вимог природоохоронного законодавства, виявлені під час позапланової перевірки дотримання ТОВ «НПП Електротепломаш» вимог природоохоронного законодавства України, проведеної Держекоінспекцією в період з 20.07.2018 р. по 23.07.2018 р.

12 грудня 2019 р. ми звернулись до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від імені клієнта –  ТОВ «НПП Електротепломаш» з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій щодо позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства та скасування припису, складеного за результатами позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства України ТОВ “НПП ЕЛЕКТРОТЕПЛОМАШ”, проведеної в період з 20.07.2018 р. по 23.07.2018 р., як протиправного.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 березня 2019 року в справі № 160/7982/18 (за позовом Держекоінспекції) на підставі нашого клопотання провадження було зупинене до до набрання законної сили судовим рішенням у справі №160/9476/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НПП Електротепломаш» до Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування припису.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.06.2019 р. в справі № 160/9476/18, яке набрало законної сили, було визнано:

–        дії Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області щодо проведення позапланової перевірки дотримання відповідачем вимог природоохоронного законодавства України ТОВ «НПП Електротепломаш», проведеної в період з 20.07.2018 р. по 23.07.2018 р., протиправними;

–        протиправним та скасовано Припис № 4-6721-5-3 від 30.07.2018 р. Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.01.2020 р. в справі № 160/7982/18 у задоволенні адміністративного позову Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «НПП Електротепломаш» про зупинення виробництва (виготовлення) або реалізацію продукції, виконання робіт, надання послуг відмовлено.

Зазначені судові рішення та весь хід справ можна переглянути в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номерами справ.

Повернутись до сторінки «Перевірки»…

Подібні записи:

Залишити відповідь