Розстрочення боргу

Проблема:

  • Кредиторська заборгованість зі сплати податків та ЄСВ.

Завдання:

  • Полегшити боргове навантаження.

Рішення:

  • Укладення мирової угоди з податковою.

Вигода:

  • понад 100 млн. грн. – розстрочення заборгованості.

 

Результат:

  • Можливість затвердження мирової угоди судом;
  • Отримання додаткового важеля в перемовинах з кредитором;
  • Можливість гасити податкову заборгованість помірними платежами, які відповідають фінансовому стану Замовника.

Детальніше.

2019 рік. Замовник – Державне підприємство «Інкогніто» (назву змінено через обмеження щодо розповсюдження комерційної таємниці), Дніпро.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду на користь Офісу великих платників податків ДФС с Замовника стягнуто податковий борг, в т.ч. ЄСВ, в загальній сумі понад 100 млн. грн. Тим же рішенням суду було відстрочено його виконання на один рік.

Сплата всієї суми боргу довела б нашого Замовника до банкрутства. Проте така можливість Замовником не розглядалась.

Ми рекомендували скористатись процедурою примирення сторін, передбаченою Кодексом адміністративного судочинства, а саме:

Ст. 377 КАСУ

«Заява про примирення, укладена між сторонами виконавчого провадження, або заява стягувача про відмову від примусового виконання в процесі виконання рішення подається в письмовій формі державному виконавцеві, який не пізніше триденного строку передає її для затвердження до суду, який видав виконавчий документ. Сторони можуть примиритися на умовах, що виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб’єкта владних повноважень.».

Отже нами було запропоновано Замовнику організувати та провести всю процедуру примирення сторін на стадії виконання судового рішення. Наразі Замовник приймає рішення з цього приводу.

Даний приклад наведено з метою ознайомлення зі способом вирішення навіть такого складного боргового спору

Подібні записи:

Залишити відповідь