Якщо потрібен юрист…

У всьому винні ми самі?

Коли виникає необхідність звернутись до суду, питання, чи потрібен юрист, зазвичай, не виникає. В усіх інших випадках ми, перш за все, попередньо, намагаємось визначити взагалі проблему. Бо далеко не завжди є зрозумілим, що проблема є юридичного толку, аніж будь-якого іншого.

Це, здебільшого, стосується цивільної юриспруденції. Заборгованість перед банком…, чи може відмова якимось державним чи комунальним органом в наданні його послуг, спадкові непорозуміння, щось інше. В кримінальних справах питання про потрібність допомоги юриста взагалі не виникає.

Більшість звернень до юриста (спитайте в будь-якого) пов’язані саме з запущеними справами, аналогічно зі зверненнями до лікаря, як от в цій статті. Тобто такими, вирішення яких вимагає радикальних засобів. Оскільки первісні способи їх вирішення, які є найбільш ефективними, чи то зі спливом часу, чи то неправильно застосовані, призвели до погіршення загального становища справи. А тому загальноприйнятими юридичними способами іноді не може бути вирішена.

Так, наприклад, до мене одного разу звернулася фірма, якій конче потрібно було закрити зведену виконавчу справу й зняти арешт з її майна, зокрема, з банківських рахунків. Тобто стадія звернення до юриста, як ви розумієте, вже не те що опісля судового розгляду справи, – а саме на етапі, коли й остання стадія юридичного стягнення заборгованості «була – мохом поросла».

В решті решт, цю справу було вирішено, до речі, цілком законним способом – сплатою всіх сум заборгованостей та примирення боржника із усіма кредиторами (яких було аж 9). Але ж питання – ціна. Дуже дорого. Загалом, із сплатою старих боргів.

А от якби власники та керівництво фірми не витрачало гроші на утримання бездарних, безталанних, неефективних юристів в кількості аж трьох чоловік, а зосередили б свою діяльність, по-перше, на гарній репутації своєї фірми та виконували б свої зобов’язання, а по-друге, звернулися б до кращих юристів (які і коштують дорожче), певен, що ані тої справи не виникало б, ані зайвих витрат, ані тих репутаційних втрат у їхньої фірми…

Загалом, серед фірм, які зверталися до моїх послуг, більшість мали власних юристів у штаті. Одного або більше. І чим більше юристів в них було, тим більшої допомоги стороннього спеціаліста вони потребували. Така моя власна аксіома, заснована на особистому досвіді.

Та то все вступ був, а казка буде зараз.

А справа горить…

Свій особистий досвід, який я щойно розповів, може відлякати будь-кого від пошуків потрібного юриста.

То що ж робити, наприклад, людини, яка взагалі, вперше шукає сторонньої юридичної допомоги?

Проблема є. Її потрібно вирішувати. Особливо, коли часу не вистачає взагалі навіть толком поїсти. А справа горить…

Спочатку визнаємо проблему. Записуємо її на бумажці із толком та розставлянням. Визначаємось, яку мету ми переслідуємо – що ми бажаємо отримати в результаті вирішення проблеми. Розраховуємо скільки коштує проблема – грошові наслідки її невирішення, тобто що станеться, якщо настане ж…ахливе…

Тепер потрібно визначити, чи спроможні ми самі вирішити цю проблему? Є на це достатньо часу, знань, тощо? Потрібен спеціаліст? Яким він повинен бути? Й головне – скільки він буде коштувати? Стосовно вартості – щоб не перейматися зайвими пошуками в інтернеті – розраховуйте мінімум на 10 відсотків від вартості грошових наслідків вашої невирішеної проблеми.

Зосередились. Тепер починаймо вирішувати вашу проблему.

Вирішуємо проблеми за мірою їх виникнення

Чому ж люди уникають можливості звернення до юриста тоді, коли це доцільно – з самого початку виникнення проблеми?

Є така думка, що зайнятість людей з забезпечення власного існування, нівелює можливість витрачання ними свого часу на пошук спеціаліста з їхньої проблеми на стадії, коли проблема ще не сильно турбує. Ви ж не будете лікувати нежить одразу опісля першого чихання? Наскільки можливо власними силами встановити виникнення пневмонії зі звичайного кашлю та підвищеної температури?

Зрозуміло, що професійні питання вирішуються спеціалістами з цих питань. Але загальна проблема в соціумі – запізніле звернення до професіонала.

Не будемо вдаватись до соціологічних або психологічних досліджень з цього питання. Це окрема тема обговорення. Особливо стосовно звернень до юристів. Тому що таких досліджень саме з останнього питання взагалі не існує в природі (особисто я не знайшов).

Так от. Звичка вирішувати проблеми за мірою їх виникнення є, звичайно, не тільки зрозумілою але й оправданою з психологічної точки зору (з метою не отримувати стреси заздалегідь, а насправді, – горезвісний “авось”). Але профілактика їх (проблем) виникнення є, наприклад, для цивілізованих країн – загальноприйнятною поведінкою. Основні засоби запобігання виникненню проблем, принаймні вирішенню й невелюванню їх наслідків, в цивілізованих країнах є страхування, системи домашніх (сімейних) докторів, власних адвокатів.

Звичайно, ви будете заперечувати тим, що в нас не настільки розвинуте суспільство, не настільки ми багаті, та й в загалі, це все в ідеалі…

А я вам відповім. Хто ж, окрім вас, повинен приймати рішення у вашому власному житті? Так, це дуже складно – все передбачити. Ще більш складно на все заробити грошей.

А хто сказав, що все це недоступне вам? Але ж всі ми любимо, коли проблем не має, так? Ми ж усіма своїми силами намагаємось їх уникнути… Звичайно, передбачити все неможливо, отож й неможливо перестрахуватись, запобігти всьому. Проте все – в ваших руках!

Тобто успішність вирішення вашої юридичної проблеми, перш за все, залежить від вас самих. Було б бажання її вирішити…

Успіхів вам!

А ви як вважаєте? Яка ваша думка з цього приводу? Чи згодні ви з думкою автора? Чи виявилась ця стаття для вас корисною? Прокоментуйте, будь ласка!

Подібні записи:

Залишити відповідь