Як застава вам допоможе?

Зміст:

Як це розуміти?

Чому саме рухоме майно? І яке саме рухоме майно мається на увазі?

Як користуватися сервісом «Застава рухомого майна»?

Як виглядає готовий продукт «Застава рухомого майна»?

Ми вже неодноразово зазначали в наших попередніх статтях, що мета нашої праці – розвиток самозахисту. Тобто захисту своїх цивільних інтересів таким чином, аби не долучати до наших справ сторонніх осіб, особливо державу.

Саме законодавство надає нам право на самозахист, як первинний засіб захисту!

Серед представлених на нашому сайті продуктів, «Застава рухомого майна» є практично центральним засобом активного самозахисту.

Яка застава?

В попередній статті ми вже розглянули питання потреби договору, як окремого письмового документу для закріплення волевиявлення його сторін на створення взаємних прав та/або обов’язків.

Серед інших питань «крутого» договору розглядалися опціональні умови договору, які дозволяють посилити захист договірних відносин від недобросовісної поведінки іншої його сторони, зокрема, опція «Забезпечення виконання договору». Ця опція дозволяє додати до договору розділ,  що передбачає умови забезпечення його виконання. А саме, обов’язковість укладання забезпечувального договору застави та/або поруки, арешт (обтяження) майна боржника, тощо…

В цій статті ми розглянемо саме договір застави. Причому застави рухомого майна.

Сервіс «Застава рухомого майна» згідно з назвою надає можливість замовити складання для подальшого укладання з боржником за основною угодою забезпечувального договору застави саме рухомого майна, маючого також назву ЗАКЛАДУ.

Чому саме рухоме майно? І яке саме рухоме майно мається на увазі?

Так, згідно зі статтею 577 Цивільного кодексу України договір застави, предметом якого є нерухоме майно, підлягає нотаріальному посвідченню.

Оскільки наш сайт не надає нотаріальні послуги (поки що) через деякі законодавчі обмеження (сподіваємося, тимчасові), складання договорів застави нерухомого майна тимчасово не входить до переліку послуг, які ми надаємо.

Стосовно ж переліку майна, яке є рухомим, для визначення сфери застосування продукту, який ми зараз розглядаємо, звернімося до статті 181 Цивільного кодексу України, яка зазначає, що:

«до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення;

рухомими речами є речі, які можна вільно переміщувати у просторі.

Рухоме майно — це майно, відмінне від нерухомого майна; яке можна вільно переміщувати в просторі без заподіяння йому шкоди. До рухомого майна належать також гроші, валютні цінності, цінні папери, майнові права та обов’язки.»

Отже продукт «Застава рухомого майна» задовольняє вимогам законодавства стосовно забезпечення виконання основної угоди, предметом застави якої є рухоме майно. Тобто, під заставу з метою забезпечення договору без звернення до будь-яких сторонніх осіб, в тому числі державних органів, можна закласти лише рухоме майно.

Більш того, в разі виникнення потреби, при невиконанні зобов’язаною за договором особи (боржником) умов договору, можна рівно також звернути стягнення на заставлене майно для погашення заборгованості. Знов ж таки без потреби звертатися до всіляких державних органів. Майже. Але це питання технічне і розглядатиметься в окремій статті.

Таким чином, договір застави рухомого майна потрібно використовувати, як профілактичний засіб можливої недобросовісної поведінки контрагента за основним договором. Оскільки, нагадуємо, застава рухомого майна укладається у вигляді додаткового договору до основного. А в основному договорі можна передбачити зобов’язання сторін укласти договір застави в майбутньому.

Оскільки продукт «Застава рухомого майна» передбачає лише профілактичну стадію договірних відносин, а також, із деякими обмеженнями, може бути задіяний на стадії виникнення прострочення за основним договором, безпосереднє звернення на об’єкт застави з метою погашення заборгованості є предметом продукту «Позасудове стягнення заборгованості».

Застосування ж продукту «Застава рухомого майна» на стадії виникнення прострочення за основним договором можливе лише, якщо ваш боржник не відмовляється від виконання свого основного зобов’язання, але відчуває деякі фінансові або інші складнощі і не пручається проти реструктуризації/відстрочення цього зобов’язання з накладенням на нього додаткових забезпечувальних зобов’язань. В іншому випадку потрібно вдаватися до інакших інструментів впливу на боржника, про які ви зможете дізнатися із наших подальших статей в блозі.

Повернімося до наших баранів.

Якщо ви здійснюєте реалізацію своєї продукції, постачання товару, виконання робіт, надання послуг з відстрочкою/розстроченням платежу, або післяплатою, особливо новим партнерам, або досить непевним контрагентам, – наш сервіс «Застава рухомого майна» – саме для вас!

Насправді продукт «Застава рухомого майна» є готовим, індивідуально розробленим для замовника договором застави. А замовлення цього продукту здійснюється за допомогою нашого однойменного сервісу.

І хоча різниця між сервісом та продуктом для замовника не є суттєвою, ми, як юристи, змушені все ж таки користуватися певною термінологією. Однак не звертайте на нас увагу, якщо вам все вже зрозуміло.

Перейдемо безпосередньо до розгляду продукту.

Як користуватися сервісом «Застава рухомого майна»?

Так, сервіс «Заства рухомого майна» представлений, як і більшість сервісів на нашому сайті, у вигляді форми для заповнення певних відомостей та/або завантаження електронних копій документів.

Перший розділ форми замовлення передбачає обрання сфери взаємовідносин для застосування договору застави рухомого майна. На вибір пропонується два варіанти: цивільні або господарські правовідносини.

sPhere

Вибір сфери застосування договору

В залежності від обраної сфери застосування ціна розробки договору варіюється. Вартість розробки договору для цивільних правовідносин дешевше, ніж для господарських.

Це пов’язано із сутністю та природними відмінностями таких відносин.

Господарські і цивільні договори відрізняються друг від друга сферою застосування і метою укладання. Якщо господарські договори застосовуються в підприємницькій та відповідно господарській сфері та, як правило, з метою отримання прибутку чи забезпечення діяльності господарюючого суб’єкта, то цивільні договори призначені для застосування в більш широкій сфері правовідносин, а також за колом осіб (можуть застосовуватись будь-ким, а не тільки підприємцями), і за метою та сферою застосування.

Тобто комерційна потреба застосування договору більш дорожча.

Для того, щоб договір застави рухомого майна набув юридичної сили, його достатньо укласти. Але, щоб юридична сила такого договору мала значення для сторонніх осіб, потрібна його державна реєстрація.

Відомо, що договір обов’язковий для виконання для його сторін.

Для третіх осіб договір застави рухомого майна набуває обов’язкової юридичної сили лише після його державної реєстрації.

registr

Опція вибору, чи здійснювати державну реєстрацію застави?

Така реєстрація відбувається шляхом внесення відомостей в Державний реєстр обтяжень рухомого майна. Якщо ви обираєте цю опцію під час замовлення, реєстрація вашого договору застави надасть йому юридичної сили перед усіма кредиторами боржника, а ваше обтяження матиме пріоритет, внаслідок чого розпорядження заставленим майном буде можливе лише з вашої згоди.

Останній розділ форми замовлення – це «Умови договору».

cond

Розділ форми замовлення «Умови договору»

Тут вам потрібно зазначити умови застави рухомого майна боржника, додати копії основного договору та інших пов’язаних документів.

Серед умов договору застави потрібно вказати істотні умови: предмет застави (індивідуальні характеристики рухомого майна, вартість), умови зберігання, строк дії договору застави, тощо.

Додайте копії основного договору, додатків до нього, майно під заставу (ідентифікуючі дані та/або реєстраційні номери), тощо.

Основним договором є договір, на забезпечення виконання якого укладається договір застави рухомого майна.

Як виглядає готовий продукт «Застава рухомого майна»?

Результатом замовлення продукту «Застава рухомого майна» є готовий, індивідуально для вас розроблений юридичний продукт – «Договір застави рухомого майна» із тим змістом та умовами, які потрібні саме вам.

Готовий продукт «Застава рухомого майна» має вигляд письмового договору (файл з розширенням .docx Microsoft Word 2007-2016), який ми надсилаємо замовнику протягом трьох робочих днів після замовлення на адресу електронної пошти замовника.

Подібні записи:

Залишити відповідь