Найпростіший документ

Більшість людей стикалися з таким документом, як заява. У кожного при цьому слові виникають власні асоціації. Для когось – це заява на працевлаштування або звільнення, для іншого – звернення до правоохоронних органів з повідомленням про правопорушення, комусь цей документ пригадається, як письмове звернення до державного чи комунального органу чи організації з певними проханням або вимогами.

Практичні способи використання такого документу, як заява, мають широку сферу застосування. Проте мало, хто замислюється в реальній юридичній силі цього документу. Тим більше про його можливі змістовні варіації.

Кому це потрібно? Папірець та й потому…

Але не скажіть. Ми, юристи змушені за професійною потребою вимагати від прохача письмового оформлення його звернення. Ця потреба поширюється на всю правову систему зі всіма її атрибутами, проявленнями, органами, організаціями, тощо. Це історично сформована система. Принцип цього питання полягає в тому, що звернення повинно бути документально оформлено.

Простішої форми звернення звичайного громадянина в бюрократичній системі до її структурних органів, ніж заява, годі й шукати.

Зазвичай, заява складається у вільній формі, але має кілька обов’язкових елементів. Це адресат, до якого адресується заява (розташовується в правому верхньому кутку) із зазначенням назви органу, організації, підприємства та/або прізвища посадової особи; особистих даних особи, яка подає заяву (ПІБ, адреса, засоби зв’язку). Нижче «шапки» йде, власне, назва документу звернення – заява, а ще нижче – зміст прохання. Після самого прохання зазначаються дата складання заяви та підпис прохача.

Із цим майже всі знайомі. Однак існують певні варіації цього виду документу при зверненні до певних органів та організацій.

Лист – письмовий документ, який використовується для повідомлення певної особи щодо деяких обставин або для вимоги від неї певних дій, тощо. Може використовуватися для збирання доказів для подальшого використання в судовому процесі.

Розповсюдженим негативним моментом під час подання заяви особисто є відмова адресата (органу, організації, підприємства, якому подається заява) від прийняття цього документу чи то секретарем, чи канцелярією, неважливо. Наприклад, заява про звільнення. Досить частий випадок, коли в підприємстві відмовляються прийняти таку заяву особисто. Що робити в таку випадку?

Дуже просто. Складаєте заяву в двох примірниках, йдете на пошту, заповнюєте лист вкладення також у двох примірниках (щоб був доказ, що ви відправили саме цю заяву) та відправляєте цінним листом з вкладенням. Можна без повідомлення. Навіщо витрачати зайві гроші?

Все, ви подали заяву належним чином.

Клопотання. Це назва деяких заяв в судовому процесі. Відрізняється від заяви, хіба що, лише назвою. За змістом потребує деякої конкретики відносно вимог законодавства.

Наприклад, в господарському чи цивільному судочинстві клопотання подається про забезпечення доказів, якщо у осіб, які беруть участь у справі,  є складнощі в поданні доказів. При цьому законодавство вільно допускає, щоб цей документ називався заявою.

Іншим прикладом клопотання є клопотання про витребування доказів від іншої особи, якщо у заявника є складнощі з отриманням цих доказів. І знов, законодавство допускає подання такого клопотання у вигляді заяви.

Клопотання (заяви) також можуть подаватися, незалежно від підвідомчості чи підсудності судової справи (цивільна, господарська, адміністративна) з приводу зупинення провадження у справі (на підставі смерті або оголошення фізичної особи-учасника судового процесу померлою, злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, яка була стороною у справі, перебування позивача або відповідача у складі Збройних Сил України, неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в іншому судовому проваджені, тощо), про розгляд справи за відсутності сторони, тощо.

Отже, клопотання, як правило, є процесуальним документом, який подається до суду в межах існуючої судової справи щодо, наприклад, долучення до справи доказів, виклику свідків, зупинення провадження в справі тощо.

Запит. Ця форма, зазвичай застосовується при зверненні до державних органів, організацій чи їх посадових осіб з приводу отримання певної інформації, на отримання якої заявник вповноважений законодавством. Прикладом є звернення до певного територіального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України власника транспортного засобу з приводу підтвердження, скажімо, права власності на певне авто, тощо.

Запит являє собою форму листа, за допомогою якого здійснюється, здебільшого, витребування публічної інформації в рамках Закону України “Про інформацію“.

Як бачите, заява, в її різноманітних формах, дозволяє використовувати спілкування з будь-ким на юридичних засадах для подальшого використання отриманих результатів у власних цілях.

Цілі можуть бути різноманітними: і для отримання доказів щодо певного факту, і для забезпечення власної правоти з юридичної точки зору, і, навіть, для законного затягування судового процесу.

Варіантів – безмежно.

Загальний висновок такий. Якщо звертаєтесь із заявою (клопотанням, запитом, листом) до будь-кого, робіть собі копію, а також підтвердження отримання адресатом цього документу. Бо, як відомо, «без бумажки ти- …, а з бумажкою -людина».

До речі, підтвердженням отримання відповідної «бумажки» є не тільки поштова квитанція про відправлення (разом з описом вкладення до конверту), а і розпис про отримання відповідної посадової особи органу (організації, підприємства) про отримання на вашому примірнику.

Якщо ж ви таки потребуєте сторонньої правової допомоги при складанні такого документу, скористайтеся нашим сервісом «Заява (клопотання/запит/лист)».

Як користуватися сервісом «Заява (клопотання/запит/лист)»?

Цей сервіс дозволяє замовити розробку одного з потрібних документів.

Сервіс оформлено у вигляді форми, в якій потрібно вибрати певні опції та ввести необхідні відомості, в результаті чого нашими юристами буде розроблений індивідуальній продукт – юридичний документ, складений спеціально для вас, під потреби вашої справи та з вашими умовами.

Розглянемо детальніше цю форму замовлення продукту.

Форма містить чотири розділи:

  1. Розділ «Вид документа»

vyddokumentu

Розділ для вибору потрібного документу

Сервіс дозволяє обрати замовлення складання одного з наступних документів:

Заяву – може бути затребуваною для подання, наприклад, в межах існуючої судової справи щодо, скажімо, відкладення розгляду справи, або розгляду справи за відсутності сторони, тощо.

Клопотання, як правило, є процесуальним документом, який подається до суду в межах існуючої судової справи щодо, наприклад, долучення до справи доказів, виклику свідків, зупинення провадження в справі тощо.

Запит являє собою форму листа, за допомогою якого здійснюється, здебільшого, витребування публічної інформації в рамках Закону України “Про інформацію“.

Лист – письмовий документ, який використовується для повідомлення певної особи щодо деяких-обставин або для вимоги від неї певних дій, тощо.

Зверніть увагу! Поряд з назвою майже кожного елементу форми присутній значок питання у синьому кружечку. Якщо на нього навести курсор миші (на комп’ютері) або натиснути пальцем (на сенсорному екрані) – спливе затемнене віконце з підказкою.

tooltip2

Підказка у формі замовлення

     2. Розділ «Реквізити документа»

rekvizyty

Зазначення даних, які вказуються в «шапці» документа

Цей розділ призначено для зазначення відомостей про відправника, адресата документа, їх адреси та інших контактних даних. Складається з двох полів:

  • «Від кого документ» – вкажіть ПІБ або назву особи, від імені якої повинен бути складений документ, а також її адресу та контактні дані (телефон та/або email);
  • «Адресат» – Вкажіть ПІБ або назву особи, на адресу якої складається документ, а також її адресу та контактні дані (телефон та/або email).

3. Розділ «Зміст документа»

zmist

Зазначення змісту документу

Розділ потребує зазначення мети, змісту потрібного документа, додання документів, на підставі яких повинно бути складено замовлений документ. Також складається з двох полів:

  • «Мета та короткий опис документу» – зазначте, з якою метою складається документ, підстави звернення. Викладіть стисло обставини, з яких виникла необхідність в складанні документа;
  • «Копії документів» – додайте файли копій документів, які підтверджують обставини, що Ви на них посилаєтесь, як на підстави звернення з відповідним документом (позов, ухвала/рішення/вирок суду, рішення/постанова державного органу, посадової особи, правовстановлюючі, розрахункові документи, тощо).

Додаткова опція «Термінове замовлення»

terminov

Додаткова опція термінового виконання замовлення

Загальний строк виконання замовлень відповідно до Правил надання юридичних послуг складає три робочих дня.

Заява чи клопотання потрібні були ще вчора? Оберіть цю опцію, щоб замовити термінове складання потрібного документу протягом ДОБИ з моменту отримання коштів після оплати вартості цього продукту.

Готовий продукт «Заява (клопотання/запит/лист)»

Отже в результаті користування сервісом «Заява (клопотання/запит/лист)» ви отримаєте готовий, індивідуально для вас розроблений юридичний продукт – «Договір» саме вашого виду, змісту та умов.

Готовий продукт «Заява (клопотання/запит/лист)» має вигляд письмових документів (zip-архів з файлами в розширенні .docx Microsoft Word 2007-2016), який ми надсилаємо замовнику протягом трьох робочих днів після замовлення на адресу електронної пошти замовника.

Безпосереднє виконання замовлення з розроблення потрібного документу виконується нашими юристами індивідуально за кожним замовленням. Взагалі, це стосується всіх продуктів та сервісів, представлених на сайті.

Що стосується особливостей замовлення наших продуктів юридичними особами, зокрема, щодо документального підтвердження замовлення послуги, оплати та виконання, то, з одного боку, сайт, під час замовлення, при обранні способу оплати «Прямий банківський переказ» на сторінці оформлення замовлення, автоматично генерує рахунок, який замовник завантажує для подальшого здійснення безготівкової оплати обраних на сайті послуг. З іншого боку, після виконання замовлення, на вимогу замовника, ми дублюємо всю договірну документацію (в т.ч. акт виконаних робіт/наданих послуг) щодо замовлення в паперовому вигляді з відбитками печатки, підписів та пересилаємо на адресу замовника звичайною поштою.

Таким чином, нашими сервісами та продуктами на сайті в режимі онлайн вільно можуть користуватися як фізичні, так й юридичні особи.

Подібні записи:

Залишити відповідь