Застава рухомого майна

Як користуватись сервісом?

Iнcтрукція з користування сервісом:

 Так, сервіс «Заства рухомого майна» представлений, як і більшість сервісів на нашому сайті, у вигляді форми для заповнення певних відомостей та/або завантаження електронних копій документів.Перший розділ форми замовлення передбачає обрання сфери взаємовідносин для застосування договору застави рухомого майна. На вибір пропонується два варіанти: цивільні або господарські правовідносини.

sPhereВибір сфери застосування договору

В залежності від обраної сфери застосування ціна розробки договору варіюється.

Вартість розробки договору для цивільних правовідносин дешевше, ніж для господарських.

Це пов’язано із сутністю та природними відмінностями таких відносин.

Господарські і цивільні договори відрізняються друг від друга сферою застосування і метою укладання. Якщо господарські договори застосовуються в підприємницькій та відповідно господарській сфері та, як правило, з метою отримання прибутку чи забезпечення діяльності господарюючого суб’єкта, то цивільні договори призначені для застосування в більш широкій сфері правовідносин, а також за колом осіб (можуть застосовуватись будь-ким, а не тільки підприємцями), і за метою та сферою застосування.Тобто комерційна потреба застосування договору більш дорожча.

Для того, щоб договір застави рухомого майна набув юридичної сили, його достатньо укласти. Але, щоб юридична сила такого договору мала значення для сторонніх осіб, потрібна його державна реєстрація.Відомо, що договір обов’язковий для виконання для його сторін.

Для третіх осіб договір застави рухомого майна набуває обов’язкової юридичної сили лише після його державної реєстрації.

registrОпція вибору, чи здійснювати державну реєстрацію застави?

Така реєстрація відбувається шляхом внесення відомостей в Державний реєстр обтяжень рухомого майна. Якщо ви обираєте цю опцію під час замовлення, реєстрація вашого договору застави надасть йому юридичної сили перед усіма кредиторами боржника, а ваше обтяження матиме пріоритет, внаслідок чого розпорядження заставленим майном буде можливе лише з вашої згоди.

Останній розділ форми замовлення – це «Умови договору».condРозділ форми замовлення «Умови договору»

Тут вам потрібно зазначити умови застави рухомого майна боржника, додати копії основного договору та інших пов’язаних документів.

Серед умов договору застави потрібно вказати істотні умови: предмет застави (індивідуальні характеристики рухомого майна, вартість), умови зберігання, строк дії договору застави, тощо.

Додайте копії основного договору, додатків до нього, майно під заставу (ідентифікуючі дані та/або реєстраційні номери), тощо.

Основним договором є договір, на забезпечення виконання якого укладається договір застави рухомого майна.