Чи має право на існування ЮристОнлайн.укр?

Або чому українське – це не завжди добре?

Мабуть, всі, хто займається власною справою, знають, що потрібно мати сайт в інтернеті. Що взагалі за інтернетом майбутнє. Та що на цьому ще можливо якось заробляти. При цьому, така собі казка вільного інтернету, де все дешевше чи навіть безкоштовно, поряд із попередніми тезами, блукають та відскакують від гарячих голів майбутніх успішних бізнесменів вже понад два десятиріччя по всьому світові. Та доки сам не спробуєш – не дізнаєшся.

От і автор цієї оповіді теж спершу попробував, як то кажуть, розмістити представництво своєї справи (юридичної фірми) в інтернеті ще наприкінці 2011 року. Тоді це було здійснено у вигляді сайту-візитівки за сторонньою допомогою, який виконував функцію вивіски в інтернеті та був предметом деякої гордості та навіть  вихваляння перед клієнтами. Тобто свою роль виконував – та й потому.

Проте така ситуація мене не зовсім задовольняла. Оскільки постійне користування інтернетом і в професійних потребах, а не лише як джерелом розваг, та приклади успішного представництва бізнесу в інтернеті не давали мені спокою та постійно повертали до думки про необхідність почати й самому рухатись в цьому напрямку.

Одного дня на початку 2014 року я отримав від свого хостінг-провайдера (не буду його рекламувати безкоштовно) на email пропозицію про щойно відкриту можливість реєстрації в Україні кириличних доменів. Це коли сайт можна називати замість латинської назви українською мовою. І тут мене осінило… осяяло… Щось таке. Тобто я зрозумів, що це може бути мені якимось чином корисним в майбутньому.

Так я зареєстрував домен «юристонлайн.укр». Без жодних ідей, як його використати. І лише на початку цього року було народжено ідею створення інтернет-сервісу юридичних послуг. Але розповідь не про це, а про те, чому ж таки не можна використовувати кириличні домени.

Це викликало проблеми?

Якщо ви раніше читали статті блогу на нашому сайті http://юристонлайн.укр, то, напевно, розумієте, як саме було нами використано цей кириличний домен. Проте, якщо ви читали наші статті або користувались нашим сервісом «Консультація юриста. Онлайн!» з портативного пристрою (планшету чи смартфону), то могли стикнутись із виглядом інтернет-адреси нашого сайту у форматі http://xn--80apegjdcokk2k.xn--j1amh. Саме так інтерпретуються кириличні домени у машино-зрозумілий латинописний формат за допомогою спеціального puny-коду. Тобто перша проблема полягає в малоприємному вигляді відображення назви сайту з кириличним доменом на деяких пристроях.

І якби проблема використання кириличного домену для сайту полягала лише в тому, як його відображає ваш браузер під час перегляду сайту…

Проблеми починають виникати і під час реєстрації електронної пошти в кириличному домені, точніше з використанням такої електронної адреси (яка має вигляд, накшталт: info@xn--80apegjdcokk2k.xn--j1amh, а повинна виглядати info@юристонлайн.укр) на зовнішніх ресурсах – вони відмовляються розуміти та приймати таку адресу. Особливо це стосується закордонних інтернет-ресурсів. При цьому невідомо, яке саме написання (відображення) їм запропонувати: кирилицею (за допомогою puni-коду) чи латиницею.

І таких проблем вистачає. Не будемо їх всі перераховувати, тим більш, що з цього приводу в рунеті (де кириличні домени було дозволено до використання на кілька років раніше) вже зламано багато списів.

Звісно, перед застосуванням кириличного домену до свого сайту, ми «погуглили» та «покурили» всі зазначені та не зазначені тут проблеми.

юристонлайн.укр = yuristonlineukr.com.ua?

І все ж було прийнято рішення таки використати як основний кириличний домен до нашого сервісного сайту http://юристонлайн.укр з огляду, що основну проблему в цьому випадку складає лише не зовсім гарний вигляд відображення назви інтернет-адреси сайту в деяких браузерах на деяких пристроях.

Цей недолік, на наш погляд, переважували такі позитивні якості застосування кириличного домена саме для користувачів нашого сайту, як:

  • легкі для запам’ятовування назва сервісу і його інтернет-адреси для пошуку в інтернеті;
  • чітке і зрозуміле відображення локальної зосередженості аудиторії сайту.

Таким чином, доки сайт працював в межах заявленої функціональності із блогом та двома безкоштовними сервісами, проблем не виникало.

Але під час тестування нових сервісів для застосування невдовзі на сайті ми зіткнулись з непереборними проблемами обраної назви сайту із кириличним доменом.

Так, нові сервіси, які ми планували запустити на сайті, потребували підключення сторонніх сервісів, які, в свою чергу, на превеликий жаль, відмовлялись розуміти кириличний домен нашого сайту і відмовлялись працювати в штатному режимі, тобто зовсім.

Отже перед нами знов постала проблема доцільності використання кириличного домену до свого сервісного сайту.

Вихід нами був знайдений в стандартному рішенні цієї проблеми – зміні домену сайту на латинописний машино-зрозумілий. Тепер наш новий домен (інтернет-адреса сайту) має вигляд – http://yuristonlineukr.com.ua.

Постійні читачі мабуть помітили нашу бездіяльність в блозі протягом останнього місяця. Деякі навіть питали у нас про те, чому ми не публікуємо нові статті в блозі.

Саме через повсталу проблему з використанням сервісної інтернет-адреси нашого сайту, яку ми повинні були вирішити, перш ніж продовжувати публікувати нові статті, відповідно на чому й було зосереджено всі наші зусилля останнім часом, було прийнято рішення тимчасово припинити публікації.

Проте безкоштовні сервіси на сайті, зокрема «Консультація юриста. Онлайн!», продовжували працювати в штатному режимі, в чому ті, хто в цей час ними скористались, могли в цьому переконатися.

Стосовно першопричини застосування первісної назви сайту, тобто зручності його пошуку в інтернеті – достатньо лише ввести в браузері в строку для пошуку «юристонлайн.укр», щоб перейти на сайт, – така можливість залишилась!

Можете спробувати і переконатись в цьому, лише натиснувши: юристонлайн.укр.

До зустрічей на нашому сайті!

Подібні записи:

Залишити відповідь